Laurka dla Mamy

Szanowni Państwo,

nasze przedszkole bierze udział w wojewódzkim programie edukacyjnym dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów pod nazwą: „Laurka dla Mamy - Badajcie się Drogie Mamy bo my dzieci Was kochamy”.

Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat jest kluczowa dla kształtowania świadomości zdrowotnej i odpowiedzialności za własne zdrowie.
Program Laurka dla Mamy łączy edukację zdrowotną dzieci z promocją badań profilaktycznych wśród dorosłych.
Zadaniem programu jest zwrócenie uwagi na znaczenie regularnych badań  w profilaktyce wielu chorób.
Łączymy tu edukację dzieci w zakresie zdrowia z motywowaniem dorosłych do aktywnego i systematycznego udziału w badaniach profilaktycznych.

W związku z tym, planujemy przeprowadzenie zajęć z dziećmi  na temat zdrowego stylu życia i ochrony przed chorobami - wg scenariuszy przygotowanych przez doradców metodycznych wychowania przedszkolnego.

Mamy naszych przedszkolaków otrzymają laurkę z zaproszeniem na bezpłatne badanie cytologiczne.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi ( w załącznikach) dotyczącymi wielu chorób i ich profilaktyki.

Beata Buthenhof -Moszara
wicedyrektor ZSP 2