Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Mało kto dziś pamięta, że 14 października 1773 r. na wniosek króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego powołano do życia Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie władzę oświatową, odpowiednik dzisiejszego ministerstwa oświatowego. W przeddzień tego wydarzenia cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu przygotowanym z rozmachem przez panią Annę Pasek przy współudziale pań wychowawczyń klas drugich. Były okolicznościowe wiersze, piosenki, a klasa VII b zaprezentowała skecz – satyrę na współczesną edukację, która nie może obyć się bez odniesień do przestrzeni wirtualnej. Po gromkich brawach zabrała głos pani dyrektor Anna Namyślak i złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Data dodania: 2023-10-20 12:30:19
Data edycji: 2023-10-20 12:36:36