Autorski poranek

Dnia 22 listopada uczniowie klas 4a i 5a uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych, która również jest poetką, tłumaczem literackim i krytykiem sztuki. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Bulwarze Ikara. Dzieci dowiedziały się o życiu pisarki i uzyskały odpowiedź na pytanie dlaczego zaczęła pisać. Miały niezwykłą okazję przywitać się z bohaterką opowiadań pani Elizy – ciocią Jadzią – fantastyczną pacynką. Okazało się, że pisarka utożsamia się z ową panią Jadzią, a historie, które opisuje w swoich książkach wydarzyły się naprawdę. Pani Eliza opowiedziała też o kraju, w którym mieszka od 2011 roku – Brazylii. Uczniowie mogli kupić książki autorki i poprosić o jej autograf.

Data dodania: 2023-11-27 10:56:50
Data edycji: 2023-11-27 10:57:47