Dzień Paszportu 2024 w mieście spotkań

W tym radosnym święcie jedności na stadionie Tarczyński Arena wzięli udział uczniowie klas VI – VII. Na uczestników czekały liczne stanowiska, gdzie mogli oni zebrać informacje o różnych krajach, które mają we Wrocławiu swoich konsulów tytularnych i honorowych: od Brazylii po Finlandię. Każdy z uczniów otrzymał specjalny paszport. Zabawa polegała na zbieraniu pieczątek konsularnych. Stanowiły one nagrody za prawidłowo rozwiązane zadania. Inną atrakcją wydarzenia była możliwość degustacji potraw danego kraju. Różne podarunki i zabawy miały również zachęcić do dalekich wojaży… Wszyscy reprezentanci naszej szkoły świetnie się bawili i wrócili z bagażem miłych wrażeń i wspomnień.

Pomysłodawcą imprezy jest przedsiębiorca i restaurator Kartikey Johri, Konsul Honorowy Indii we Wrocławiu, a jego organizatorem Biuro Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Data dodania: 2024-05-31 11:55:55
Data edycji: 2024-06-05 08:55:10