Klasa 7b na spotkaniu z wielkimi romantykami

9 listopada klasa 7b wybrała się na południe Wrocławia. W planie był spektakl pt „Zemsta” Aleksandra Fredry na scenie teatru w gmachu radia i telewizji. Lekka forma musicalu tej klasycznej komedii przypadła uczniom do gustu. Wszyscy bawili się podczas słynnego dyktanda Cześnika, gdy Dyndalski zapisywał: Mocium Panie, me wezwanie, mocium panie wziąć w sposobie, mocium… W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Parku Południowym przy monumentalnym pomniku Fryderyka Chopina. Była okazja na krótką lekcję historii. Młodzież dowiedziała się, że nasz genialny kompozytor i wirtuoz w drodze na Zachód koncertował 8 listopada 1930 roku we Wrocławia. Ubogaceni wątkami epoki romantyzmu wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2023-11-20 07:39:35
Data edycji: 2023-11-20 07:40:17