Klasy 6a i 7b zwiedzają zamek w Głogowie

Lekcji historii nigdy za wiele. klasy 6a i 7b wybrały się na wycieczkę do średniowiecznego Głogowa. Zwiedzanie rozpoczęło się od zasobów Muzeum Archeologiczno-Historycznego, które mieści się w pięknym średniowiecznym zamku. Uczniowie zapoznali się tam z historią miasta i opowieścią o głogowskich dzieciach oraz bohaterskich obrońcach. Podziwiali panoramę miasta z wieży obronnej. Stamtąd spacerem przeszliśmy do klasycystycznego ratusza, nad którym góruje druga pod względem wysokości wieża w Polsce. Widok z niej na średniowieczne kamieniczki zapierał dech w piersiach. Na zakończenie wymarzona przez wszystkich głodnych turystów atrakcja – pyszna pizza i wspaniała lemoniada. Dodatkowa wartość tej wyprawy to podróż w obie strony pociągiem.

Data dodania: 2024-06-26 10:49:36
Data edycji: 2024-06-26 10:50:48