Klasy 8 a i 8 b na XXV Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Dnia 16 września 2022 r. klasy ósme wraz z wychowawcami: Panią Haliną Kochańską i Panem Mariuszem Małeckim wybrały się na wykład inauguracyjny XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykład pt „Trzy odsłony antropologicznej myśli Cypriana Kamila Norwida” wygłosiła dr Krystyna Laszczyńska-Fankanowska (nauczyciel naszej szkoły) w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Opis wydarzenia i zdjęcia znajdują się na stronie Papieskiego Wydziału:

Po wykładzie, na którym nasi uczniowie zachowali się jak pilni studenci i nawet notowali niełatwe dla nich treści, zwiedziliśmy katedrę z przewodnikiem. Następnie mieliśmy okazję podziwiania naszego miasto z wieży tej gotyckiej, średniowiecznej świątyni. Zanim udaliśmy się w drogę powrotną, odpoczywaliśmy przez moment, delektując się pięknem ogrodu botanicznego w jesiennej już szacie. Ta ciekawa, pełna wrażeń wycieczka została udokumentowana licznymi fotografiami, do obejrzenia których gorąco zachęcamy.(poniższy link):

Data dodania: 2022-11-08 08:42:53
Data edycji: 2023-01-16 10:17:03