Klikam z głową

Szanowni Państwo,

w ramach kampanii UKE – Klikam z głową! – przygotowaliśmy cykl bezpłatnychwebinarów dla szkół podstawowych.

Wiemy jak bardzo ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa online, która  pomaga dzieciom zrozumieć potencjalne zagrożenia i unikać niebezpiecznych sytuacji w sieci. Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika, m.in. dla tych najmłodszych. W ramach działań edukacyjnych UKE prowadzi kampanie skierowane do różnych grup odbiorców , w tym do dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli.  W ramach kampanii Klikam z głową, od 2017 r. edukujemy młodszych i starszych w zakresie bezpieczeństwa w sieci i oswajamy z nowymi technologiami.

Z Państwa pomocą chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby szkół. Dlatego zwracamy się do z prośbą o rozesłanie informacji o webinarach do szkół podstawowych w Państwa mieście.

Zaplanowaliśmy serię webinarów dla trzech grup wiekowych:

klasy I-III

klasy IV-VI

klasy VII-VIII

Informacje dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie Zgłoś klasę na webinar - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl).

Zachęcamy również do polecenia i opublikowania na Państwa stronie naszego poradnika dla rodziców i nauczycieli, który jest do pobrania w wersji PDF na: Klikam z głową – Poradnik dla rodziców i nauczycieli - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl).

Jest to drugie, rozszerzone wydanie poradnika, który jest zbiorem naszej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że pomoże nauczycielom i rodzicom w codziennej pracy z dziećmi, poszerzy horyzonty i utwierdzi w przekonaniu, że my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Data dodania: 2024-01-30 11:59:00
Data edycji: 2024-01-30 12:01:26