Kwiecień miesiącem akceptacji autyzmu

Fundacja JiM, wspierająca osoby z autyzmem oraz ich rodziny, propaguje szerzenie świadomości w społeczeństwie o tym jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii. W naszej szkole zespół pedagogów i psychologów przeprowadził szereg projektów w poszczególnych klasach mających na celu przekaz wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących spektrum autyzmu. W kwietniu odbyło się wiele pogadanek, warsztatów, prezentacji przybliżających naszym uczniom świat dzieci borykających się z trudnościami wynikającymi z zaburzeń autyzmu. Wiele w rozumienie tej problematyki wniósł film ukazujący rzeczywistość z punktu widzenia osób dotkniętych. Uczniowie mogli zobaczyć jak ich rówieśnicy autystyczni odbierają otoczenie, jak inaczej przeżywają różne kwestie, które są naturalne dla zdrowych. Często zwykłe zawirowanie w relacjach wzajemnych, u osoby z autyzmem urasta do sprawy trudnej do uniesienia.

Po zajęciach uczniowie poszczególnych klas tworzyli plakaty, a szkoła udekorowana została niebieskimi balonami i motylami. Wszystko po to by rozumieć, że inny nie znaczy gorszy.

Data dodania: 2024-05-06 07:24:58
Data edycji: 2024-05-06 07:28:05