Lekcja w kinie

Od lat inicjatorką warsztatów w kinie Arkady jest polonistka pani Ewa Frankowska. Uczniowie klas 4 – 8 zapoznają się z arkanami dziesiątej muzy. W tym roku organizatorzy na tapet wzięli gatunki filmowe. Przybliżyli młodemu odbiorcy podstawowe rodzaje filmowe bogato ilustrując je przykładami klasycznej już kinematografii. I tak przykładowo dzieci zobaczyły fragmenty thrillera „Ptaki” Alfreda Hitchcocka. Śmiały się patrząc na momenty komedii „Nietykalni” Oliviera Nakache i Erica Toledo. Mogły również wyruszyć w podróż międzyplanetarną z bohaterami filmów science fiction. Po dobrej lekcji serwowany jest wartościowy film fabularny. Tym razem przybliżone zostały perypetie chorej na astmę nastolatki i jej metamorfoza z osoby zbuntowanej i nieakceptującej swojej sytuacji w kogoś, kto odkrywa sens życia i potrafi się nim cieszyć.

Data dodania: 2023-12-19 15:37:49
Data edycji: 2023-12-19 15:38:51