Nie taka chemia straszna jak mówią

Od początku roku szkolnego 2023/24 nauczyciel chemii M. Ulatowska prowadzi zajęcia w ramach koła chemicznego.

Głównym celem tych zajęć jest poszerzanie wiedzy chemicznej o treści wykraczające poza program nauczania oraz kształtowanie umiejętności projektowania i samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych. Możliwości takie dobrze wyposażona pracownia chemiczna. Dzięki niej uczniowie  mają możliwość poznania chemii od strony praktycznej, co przyczynia się do lepszego zrozumienia przedmiotu. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijają i kształcą umiejętności obserwacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, a także uczą się bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, co jest ogromnie ważne w tej dziedzinie nauki.

Zajęcia odbywają się systematycznie w każdy wtorek w szkole oraz w postaci wycieczek i zorganizowanych zajęć laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej. Uczniowie biorą cyklicznie udział w przeprowadzaniu prostych eksperymentów i doświadczeń chemicznych, rozwijając w sobie  pasję badawczą.

Opiekunem szkolnego Koła Chemicznego jest Małgorzata Ulatowska.

Data dodania: 2023-10-23 08:55:37
Data edycji: 2023-10-23 08:56:17