Odżywiamy się zdrowo

W myśl tego hasła zespół do spraw promocji zdrowia przygotował dla uczniów naszej szkoły różnego rodzaju działania. Pierwszym z nich był konkurs: Zdrowy deser, organizowany dla klas 1-8. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie przepisu na zdrowy deser. Prace uczniów wraz z propozycjami kulinarnymi znajdują się na szkolnej wystawie i mogą stanowić inspirację do wykonania zdrowej przekąski. Kolejnym działaniem było wykonanie dowolną techniką piramid zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zadanie dedykowane zostało uczniom klas 1-3. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie stworzyli pomysłowe, kolorowe piramidy żywieniowe. Ich wykonanie miało na celu uświadomienie uczniom znaczenia racjonalnego odżywiania. Prace zostaną wyeksponowane w bloku sportowym.

Warto wspomnieć jeszcze, że nasi uczniowie jedzą ZDROWE OBIADY gotowane przez nasze wspaniałe Panie Kucharki w szkolnej kuchni!

Data dodania: 2023-02-08 21:03:05
Data edycji: 2023-02-08 21:04:42