Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My również w ramach promowania czytelnictwa włączyliśmy akcji. Dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania pt. „Z głową w chmurach”. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania czytanego m.in. przez panią dyrektor, wicedyrektor i innych pracowników szkoły.

Czytanie na głos ma niebagatelne znaczenie: rozwija język, pamięć, umiejętności komunikacyjne, poszerza wiedzę o otaczającym świecie, rozwija wyobraźnię. Przez wspólne czytanie uczymy dzieci koncentracji, cierpliwości, twórczego myślenia, a także budujemy silną więź.

Tego dnia chodzi nie tylko o to, by zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki, ale to by dać  impuls rodzicom do wspólnego spędzania czasu na głośnej lekturze.

Zapraszam chętnych rodziców do przesłania fotorelacji z tak spędzonego czasu. Zdjęcia można wysyłać na adres marlena.baran@wroclawskaedukacja.pl

Data dodania: 2024-10-03 09:55:59
Data edycji: 2024-10-03 14:37:07