Projekt edukacyjny Romantyzm

W dwusetną rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Sejm ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu. Klasy starsze pod kierunkiem Pani Polonistki Haliny Kochańskiej realizowały projekt edukacyjny dotyczący tej epoki. Uczniowie pracując metodą projektu, przygotowali szereg prezentacji na temat głównych twórców tego okresu: poetów, muzyków, malarzy w szerokim kontekście kulturowym. W ramach podsumowania projektu najciekawsze zostały przedstawione starszym klasom naszej szkoły, które również uczestniczyły w spektaklu II części Dziadów Adama Mickiewicza, w wykonaniu uczniów klasy 8 b. Klasy szóste przygotowały inscenizacje dwóch wybranych Ballad naszego Wieszcza. 6 a wystąpiła z Romantycznością, a 6 b zachwyciła wszystkich brawurową kreacją Pani Twardowskiej.

Rodzice mieli okazję podziwiać efekt pracy swoich dzieci podczas nastrojowej wieczornicy, na którą licznie przybyli. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Data dodania: 2023-01-16 12:57:34
Data edycji: 2023-01-16 13:01:41