Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 27 listopada 2023 r. uczniowie z kl.3a wybrali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 przy ul. Kosmonautów. Od grudnia 2017 r. działa tam interaktywna i multimedialna sala edukacyjna „Ognik”.

Podczas zajęć strażacy poruszyli następujące kwestie: jak uniknąć zatrucia czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Dzieci obejrzały też specjalne filmy edukacyjne i sprzęt strażacki. Najwięcej radości sprawiło przebieranie się w strażaka Sama… Do dyspozycji były hełmy strażackie oraz bluzy z oznaczeniami strażackimi. Podczas spotkania dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy, a także jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia, pod jaki numer zadzwonić i co powiedzieć dyżurnemu. Często takie telefony ratują innym życie. Trzecioklasiści zwiedzili garaże, w których obejrzeli wyposażenie samochodów bojowych oraz zjazd strażaków po rurze podczas próbnego alarmu. Odważni, sprawni i szybcy strażacy zostali nagrodzeni przez dzieci gromkimi oklaskami.

Data dodania: 2023-12-03 11:20:52
Data edycji: 2023-12-07 08:20:18