Uczniowie klasy 2 a wybrali się na wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie wcielili się w rolę młodych poszukiwaczy złota. Podczas zwiedzania kopalni poznali historię wydobycia tego cennego kruszcu oraz mieli okazję spróbować swoich sił w jego płukaniu. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń, a zdobyte doświadczenia na długo pozostaną w ich pamięci. Zadowoleni i pełni entuzjazmu uczniowie wrócili do szkoły, dzieląc się swoimi przygodami.